Wiadomości

 • „Różaniec” Rafała Kosika z Zajdlem!

  Small zajdel3

  Nagroda Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla dla powieści Różaniec Rafała Kosika (wyd. Wydawnictwo Powergraph) i opowiadania Szaławiła Marty Kisiel (wyd. Uroboros)! 

  Nagroda im. Janusza A. Zajdla jest coroczną nagrodą fantastyczną, przyznawaną przez miłośników fantastyki autorom najlepszych polskich utworów literackich. Nagroda przyznawana jest przez czytelników w dwóch kategoriach: powieść i opowiadanie. Fani głosują na konwencie Polcon, który w tym roku odbywał się w Toruniu. Dla Rafała Kosika jest to druga nagroda im. Zajdla, poprzednią otrzymał za powieść Kameleon. Przypomnijmy, że Różaniec nominowany jest również do Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego, przyznawanej przez literaturoznawców. Laureatów poznamy we wrześniu. 

  Fot. Maciek Mikołajczak.

 • Podwójna premiera Powergraphu na Polconie

  Small chocholy diabel

  Trwa już Polcon 2018 w Toruniu i dziś nasze dwie polconowe premiery i wielka polconowa promocja: na hasło "Polcon2018" przez tydzień 40% rabatu na wszystkie nasze książki na https://powergraph.pl/ :)
  Diabeł na wieży Ani Kańtoch to zbiór sześciu nastrojowych opowiadań, które łączy osoba tajemniczego Domenica Jordana. Z zawodu medyk, z zamiłowania – tropiciel magii, zagadek i spraw nierozwiązanych. Wciągające i mroczne kryminalne intrygi, błyskotliwy, inteligentny detektyw i tajemnice przyprawiające o dreszcz grozy, czyli Anna Kańtoch w najlepszym wydaniu!
  Chochoły Wita Szostaka to pierwsza z powieści tworzących trylogię krakowską. Już niedługo wydamy Dumanowskiego, a na początku przyszłego roku Fugę. Dziś Chochoły, czyli o rodzinie, o Krakowie, o Polsce. Historia wielopokoleniowej krakowskiej rodziny Chochołów, zamieszkującej kamienicę po przodkach, z kaplicą na strychu i katakumbami w piwnicach, jest tylko pretekstem do opowieści o polskiej tożsamości. Chochoły to nastrojowa, piękna proza o rodzinie, o Krakowie, ale również o polskiej tradycji i obrzędach. To zaproszenie do dekonstrukcji naszych narodowych mitów.

 • Powergraph na Polconie

  Small polcon

  Serdecznie zapraszamy na punkty programu z udziałem autorów Powergraphu!

  Piątek 13 lipca

  11:00 - Co tam, panie, w Meekhanie? Sala Literacka 3 (budynek: Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania)

  13:00 - Prelekcja Czarka Zbierzchowskiego "Fantastyka militarna", Sala Literacka 2 (budynek: Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania)

  17:00 - Robert M. Wegner i Rafał Kosik w panelu "Na końcu świata pozostaną fantaści, czyli czego uczy nas postapo", Sala Literacka 1 (budynek: Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania)

  18:00 - Spotkanie z autorami wydawnictwa Powergraph: Anią Kańtoch, Czarkiem Zbierzchowskim, Robertem M. Wegnerem i Rafałem Kosikiem, Sala Literacka 1 (budynek: Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania)

  19:00 – Robert M. Wegner w panelu „Historia w fantastyce, fantastyczna historia” – Sala Literacka 1

  19:00 - Rafał Kosik - spotkanie autorskie, prowadzi Radosław Kot, Sala Literacka 2 (budynek: Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania)

  19:00 - Ania Kańtoch - dyżur autografowy

  19:00 - Czarek Zbierzchowski - dyżur autografowy

  20:00 - Rafał Kosik - dyżur autografowy

   

  Sobota 14 lipca

  12:00 – Konkurs Czerwone 6 i ½  Imperium Meekhańskie, Ród Dębowego Liścia oraz wydawnictwo Powergraph zapraszają na konkurs z atrakcyjnymi nagrodami (duuuuża pula!). Szukajcie nas koło księgarni Solaris.

  14:00 - Robert M. Wegner - spotkanie autorskie, prowadzi Grzegorz Bielęda, Sala Literacka 3 (budynek: Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania)

  14:00 - Ania Kańtoch w panelu "Bohater na kozetce",  Sala Popkulturalna 4 (budynek: Wydział Biologii, Pedagogiki i Nauk o Ziemii)

  15:00 - Robert M. Wegner - dyżur autografowy oraz rozwiązanie konkursu Czerwone 6 i ½, punkt werbunkowy Straży Górskiej, obok księgarni Solaris.

  15:00 - Ania Kańtoch i Kasia Sienkiewicz-Kosik w panelu "Pogranicza fantastyki", Sala Literacka 2 (budynek: Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania)

  16:00 - Robert M. Wegner w panelu "Rycerze, lochy i smoki", Sala Literacka 1 (budynek: Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania)

   

  Cały program tutaj
 • Powergraph na Dniach Fantastyki

  Small dni fantastyki

  Powergraph zaprasza na Dni Fantastyki we Wrocławiu na spotkania z naszymi autorami: Robertem M. Wegnerem, Radkiem Rakiem, Michałem Cetnarowskim i Wojtkiem Zembatym.

  Sobota

  10:00 - Wojciech Zembaty, Michał Cetnarowski w panelu „Czy istnieje dobra „męska” fantastyka? Czyli co literatura, baśń i fantasy mówi nam o współczesnych mężczyznach”. Sala 101.

  12:00 - Michał Cetnarowski w panelu „Eksperymenty literackie”. Sala: 101.

  15:00 - Michał Cetnarowski w panelu „Czasopisma fantastyczne wczoraj i dziś”. Sala 106.
  18:00 - prelekcja Wojciecha Zembatego „Blood, drugs and rock’n’roll wprowadzenie do religii Azteków” Sala 106.


  Niedziela

  10:00 - Radek Rak w panelu „O przenikaniu się gatunków literackich” Sala 101.

  10:00 - spotkanie z Robertem M. Wegnerem, poprowadzą Bartłomiej Skałbania i Grzegorz Bielęda. Sala 106.

  12:00 - Robert M. Wegner, panel “Fantasy – łatwe i przyjemne? Science Fiction zbyt ambitne?” Sala 204.
  14:00 - Wojciech Zembaty i Radek Rak w panelu „Wspaniałe początki i zaskakujące końce” Sala 106

  14:30 - Robert M. Wegner w panelu „Koniec świata. Jak żyć?” Sala 101.

   

  Cały program tutaj