Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ–Południe
Na książkę składa się osiem opowiadań tworzących dwie oddzielne księgi: Północ. Topór i skała z akcją osadzoną w górach mroźnej Północy oraz Południe. Miecz i żar z fabułą rozgrywającą się w upalnym, pustynnym klimacie Południa.
W pierwszej przedpremierowej recenzji znalazła się opinia, że od czasów Wiedźmina nie było w polskiej literaturze fantasy takiego debiutu. Książka Roberta M. Wegnera to znakomita krwista, męska literatura o honorze, miłości i nienawiści. Epicka opowieść o zbrodni i odkupieniu.
Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Wschód–Zachód
Jest to druga książka cyklu Roberta M. Wegnera po znakomicie przyjętej pierwszej części (Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ – Południe), o której pisano, że to debiut na miarę Andrzeja Sapkowskiego, a opowiadania Roberta M. Wegnera mogłyby spocząć w Sevres jako wzorzec opowiadań fantasy, miłośnicy tego gatunku otrzymują kolejną porcję mocnej literatury.
Wegner z epickim rozmachem kreśli świat Meekhanu, z wirtuozerią opowiada o plemionach, nacjach, ich wierzeniach, tradycjach i obyczajach, potyczkach i wojnach. Czytelnik zanurza się w Opowieściach i z napięciem śledzi losy kolejnych bohaterów, bo Wegner, jak mało kto, potrafi wzbudzać najwyższe emocje. Prostym językiem, ale bardzo serio mówi o honorze, odwadze, lojalności i miłości.
Opowiadanie Wszyscy jesteśmy Meekhańczykami z tomu pierwszego Opowieści zdobyło właśnie najważniejszą nagrodę polskiej fantastyki – Nagrodę
im. Janusza A. Zajdla. A Robert M. Wegner pisze powieść, która rozgrywać się będzie na ziemiach Północy, Południa, Wschodu i Zachodu, powieść o losach bohaterów, znanych z dwóch pierwszych tomów.
Niebo ze stali. Opowieści z meekhańskiego pogranicza
jest to pierwsza powieść z cyklu Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Wcześniejsze tomy – zbiory opowiadań Północ–Południe (2009) oraz Wschód–Zachód (2010) – zostały doskonale przyjęte i zebrały szereg nominacji i wyróżnień, z nagrodą Janusza A. Zajdla za rok 2009 i nagrodą Sfinks 2010 włącznie.
Teksty Wegnera krytycy i czytelnicy porównują z debiutem Andrzeja Sapkowskiego i zekranizowaną przez HBO Pieśnią lodu i ognia Georga R.R. Martina (I tom – Gra o tron), bestsellerową serią, która przez wiele miesięcy nie schodziła z amerykańskich list przebojów.
Niebo ze stali to pisana z werwą, pełna rozmachu i humoru epicka powieść zaskakująca zwrotami akcji, wielowątkową intrygą i wydarzeniami, których konsekwencje odczują bohaterowie na wszystkich krańcach wykreowanego świata. Pełnokrwiste postaci nie tylko cierpią i kochają, a przyciśnięte do muru, walczą o godność i życie, ale również sprawiają, że czytelnik kocha i nienawidzi wraz z nimi, i szczerze im kibicuje, kiedy stają naprzeciw przeznaczenia. Bo Wegner pisze tak, że nie sposób przejść wobec losów jego bohaterów obojętnie. Czytelnicy poddają się hipnotycznemu rytmowi tej prozy i przeżywają przygody, które na wiele godzin zabierają ich do egzotycznego świata Meekhanu – wielu narodów, języków, wierzeń i kultur.
Czwarta część bestsellerowego cyklu fantasy. Polubiłeś bohaterów sagi wiedźmińskiej Andrzeja Sapkowskiego i zaskakujące fabuły Gry o tron George'a R.R. Martina? Przeczytaj Wegnera, nie pożałujesz.
Pamięć wszystkich słów. Opowieści z meekhańskiego pogranicza
Napisana z rozmachem Pamięć wszystkich słów zabiera bohaterów na niegościnną pustynię, w niebezpieczne uliczki pełnych przepychu wschodnich miast czy w samo serce wyspy opanowanej przez zwaśnione rody, siedziby miejscowego boga. Pomiędzy zemstą rodową a buntem niewolników, wrzuceni między potęgi rozgrywające swoją partię z Losem, bohaterowie Wegnera muszą wybierać, gdy wydaje się, że nie pozostał już żaden wybór. I nawet nieśmiertelni się ugną, gdy w grę wchodzi honor, lojalność i przysięgi złożone cieniom tych, którzy odeszli.
Proza Wegnera wciąga i fascynuje. Sprawdź, jak rodzi się fenomen.
Każde martwe marzenie. Opowieści z meekhańskiego pogranicza
Deana d’Kllean, niegdyś Pieśniarka Pamięci i mistrzyni miecza, a dziś rządząca pustynnym księstwem wybranka Boga Ognia, stoi na progu wojny. Powstanie niewolników, które wybuchło u południowych granic państwa, zatacza coraz szersze kręgi. Genno Laskolnyk wraz ze swoim czaardanem wolnych jeźdźców wpada w sam środek wojny. Czego szuka wśród niewolników, którzy postanowili zrzucić jarzmo krwawych panów? Tymczasem tysiące mil na północ Czerwone Szóstki trafiają na tajemnicę, która pochłonęła już niejedną ofiarę. Czy odwaga górali ocali im życie?
Meekhan spływa krwią i wydaje się, że nic już nie powstrzyma płomienia, który ogarnia Imperium.