Regulamin

Sklep internetowy, działający pod adresem https://powergraph.pl, zwany dalej Sklepem, prowadzony jest przez firmę: Powergraph sp. z o. o. wpisaną przez Sąd Rejonowy m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego - Rejestru Przedsiębiorców pod numerem KRS: 0000187057, NIP: 118-15-79-167, Regon: 017165950, z siedzibą w Warszawie przy ul.Cegłowskiej 16/2. Adres poczty e-mail: powergraph@powergraph.pl, telefon: 022 8341825.

1. Miejsce sprzedaży

a) Na stronie Sklepu prowadzimy sprzedaż towarów detalicznych wyłącznie za pośrednictwem sieci internet.

b) Sklep zastrzega sobie prawo do sprzedaży poza stroną internetową.

c) Dla prawidłowego korzystania przez Klienta ze Sklepu Internetowego niezbędne jest spełnienie następujących wymagań technicznych:

  • w pełni zaktualizowana przeglądarka internetowa Chrome, Safari, Firefox, Edge lub Internet Explorer;
  • łącze internetowe.

2. Zamówienia

a) Zamówienia przyjmowane są przez stronę internetową https://powergraph.pl. Zamówienia można składać 24 godziny na dobę.

b) Warunkiem realizacji zamówienia jest prawidłowe wypełnienie formularza, w którego treści należy wpisać dane adresowe oraz numer telefonu.

c) Przez „dostępność” należy rozumieć najbardziej prawdopodobny czas od chwili złożenia kompletnego zamówienia do chwili wysłania zamówionych towarów ze sklepu, przy czym uwzględniane są tylko dni robocze od poniedziałku do piątku.

d) W przypadku niedostępności części towarów objętych zamówieniem zostaniesz poinformowany o stanie zamówienia i będziesz mógł podjąć decyzję o sposobie jego realizacji (częściowa realizacja, wydłużenie czasu oczekiwania, anulowanie całości zamówienia).

e) Realizacja zamówienia rozpoczyna się:

- w przypadku zamówień płatnych przy odbiorze - po tym, jak potwierdzisz złożenie zamówienia,

- w przypadku zamówień płatnych przelewem - w chwili dotarcia na konto bankowe Sklepu przelewu opłacającego zamówienie,

- w przypadku zamówień płatnych za pośrednictwem operatora PayU – w chwili autoryzacji płatności.

f) Po złożeniu zamówienia za każdym razem dostaniesz drogą elektroniczną (e-mail) informację o przyjęciu i treści zamówienia, zawierającą także – zgodnie z obowiązującymi przepisami:

- pouczenie o przysługującym prawie do odstąpienia od umowy;

- informację o utracie prawa do odstąpienia od umowy w związku z wyborem opcji natychmiastowego pobierania pliku z e-bookiem;

- plik z treścią niniejszego Regulaminu.

g) Nie przyjmujemy zamówień telefonicznie. Prosimy o korzystanie ze strony www. Nasi pracownicy, którzy odbierają telefony nie mają możliwości przyjmowania zamówień.

Możesz do nas dzwonić od poniedziałku do piątku w godzinach podanych w dziale "Kontakt". Preferujemy jednak komunikację e-mailem.

h) Możesz wprowadzić zmiany w zamówieniu do momentu otrzymania e-maila potwierdzającego wysyłkę zamówionych towarów. Możesz również wycofać złożone zamówienie poprzez wyczyszczenie pozycji „Koszyk”.

i) Towary o różnym czasie realizacji wysyłane są po skompletowaniu całości, tzn. po upływie czasu najdłuższego z podanych.

3. Ceny towarów

a) Wszystkie ceny, jakie pojawiają się na stronach Sklepu są aktualnymi cenami brutto, a więc zawierają podatek VAT. Podawane są one zawsze w rodzimej walucie - polskich złotych (PLN).

b) Ceny nie zawierają kosztów wysłania towaru. Zakup e-booka nie pociąga za sobą jakichkolwiek kosztów wysyłki. Szczegóły dotyczące cen wysyłki znajdziesz zawsze przy składaniu zamówienia – wybierając opcję „kurier” albo „paczka pocztowa” Klient zostaje poinformowany o wysokości kosztów wysłania towaru, a także o łącznej kwocie do zapłaty w związku z zamówieniem (pozycja „Razem”).

c) Do każdego zamówienia wystawiana jest oraz przesyłana pocztą elektroniczną faktura VAT.

4. Promocje

a) Wszystkie oferty specjalne przedstawione na naszej witrynie są ważne do wyczerpania zapasów i / lub są ograniczone czasowo, o czym też informuje odrębny regulamin danej promocji.

b) Promocje nie łączą się, chyba że inaczej stanowi regulamin danej promocji.

5. Płatność za zamówione towary

a) Klient może wybrać następujące formy płatności za zamówione towary:

- przy odbiorze: należność pobiera listonosz Poczty Polskiej lub kurier;

- przelewem bankowym na konto sklepu

Powergraph Sp. z o.o.
ul. Cegłowska 16/2
01-803 Warszawa
44 1020 1097 0000 7302 0207 8053

- płatność elektroniczna.

b) Realizacja płatności elektronicznych (szybki przelew, obciążenie karty kredytowej) odbywa się za pośrednictwem operatora PayU na warunkach określonych przez w/w operatora i po zaakceptowaniu jego odrębnego regulaminu. 

c) Paczki wysyłane tradycyjną pocztą, na terenie Polski, zawsze mają status priorytetowy (opcja "Priorytet").

6. Wysyłka

a) Przesyłki dostarcza:

- Poczta Polska

- firmy kurierskie; aktualnie współpracujemy z firmą UPS

b) Zakupione towary dostarczamy na terenie Polski. Wysyłka zagraniczna jest możliwa po indywidualnym ustaleniu ceny.

c) Jeżeli przesyłka nie dotrze do Ciebie, należy na adres e-mail sklep@powergraph.pl przesłać informację o niedoręczeniu przesyłki.

7. Prawo odstąpienia od umowy

a) Zgodnie z Ustawą z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta możesz zrezygnować z towaru kupionego w naszym sklepie bez podania przyczyny (odstąpić od umowy).

b) Termin do dokonania odstąpienia od umowy liczy się:

-      w przypadku zakupu książki papierowej lub innego towaru dostępnego fizycznie – w terminie 14 dni od daty, w którym otrzymałeś przesyłkę;

-      w przypadku zakupy e-booka – w terminie 14 dni od daty zawarcia umowy.

c) Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, musisz poinformować nas o swojej decyzji o odstąpieniu od umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład pismo wysłane pocztą, faksem lub pocztą elektroniczną). Możesz skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy, jednak nie jest to obowiązkowe. Termin do odstąpienia od umowy jest zachowany, jeżeli informacja została wysłana (np. listem) przed upływem terminu opisanego wyżej.

d) Adres do wysłania oświadczenia o odstąpieniu od umowy:

Dział Zwrotów, Powergraph Sp. z o.o., ul. Cegłowska 16/2, 01-803 Warszawa

lub

sklep@powergraph.pl

e) W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy wszystkie otrzymane od płatności, w tym koszty dostawy, ale z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z  wybranego sposobu dostawy innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas (zwracamy tylko cenę za najtańszy rodzaj przesyłki w naszej ofercie). Pieniądze zwracamy niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Twojej decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od umowy. Możemy jednak wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania zwróconego towaru, lub do czasu dostarczenia nam dowodu jego odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgadzasz się na inne rozwiązanie. W każdym przypadku nie ponosisz żadnych opłat w związku z tym zwrotem.

f) Zasady odesłania nam towaru w przypadku odstąpienia od umowy:

- prosimy odesłać lub przekazać nam towar niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym wysłano do nas oświadczenie o odstąpieniu od umowy sprzedaży. Termin jest zachowany, jeżeli odeślesz towar przed upływem terminu 14 dni; adres do zwrotu:

Dział Zwrotów, Powergraph Sp. z o.o., ul. Cegłowska 16/2, 01-803 Warszawa

- odstępując od umowy musisz ponieść bezpośrednie koszty zwrotu towaru;

- klient odpowiada tylko za zmniejszenie wartości towaru, wynikające z korzystania z niego w sposób inny niż konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania towaru.

8. Szczególne zasady dotyczące ebooków

a) Sklep sprzedaje e-booki jako pliki cyfrowe w formatach ePUB (rozszerzenie pliku .epub) oraz Kindle (rozszerzenie pliku .mobi). Do korzystania z książki w postaci cyfrowej niezbędne są urządzenia elektroniczne spełniające następujące wymagania techniczne:

ePUB:

- komputer PC spełniający minimalne wymagania: zainstalowany system operacyjny Microsoft® Windows® XP z dodatkiem Service Pack 3, z procesorem Intel® Pentium® 500 MHz, 128 MB pamięci RAM i monitorem o minimalnej rozdzielczości 800 x 600 pikseli, lub

- komputer Mac spełniający minimalne wymagania: procesor PowerPC®: zainstalowany system operacyjny Mac OS X v 10.4.10 lub wyższy z procesorem PowerPC® G4 lub G5 500 MHz, 128 MB pamięci operacyjnej RAM lub procesor Intel®.

Ważne: na każdym komputerze musi być zainstalowane oprogramowanie umożliwiające otwieranie plików typu ePub, np. Adobe Digital Editions, MobiPocket Reader, Calibre, Adobe Reader;

- Czytnik książek elektronicznych;

- Tablet lub smartphone z zainstalowanym systemem iOS, Android, Windows 8 (lub wyższy) i aplikacją współpracującą z technologią Adobe DRM np.: BlueFire Reader, Aldiko;

Kindle (MOBI):

- czytnik książek elektronicznych Kindle, lub

- komputer spełniający wymagania jak wskazane powyżej dla formatu ePUB, względnie tablet lub smartphone z zainstalowanym oprogramowaniem umożliwiającym otwieranie plików typu Kindle, np.: MobiPocket Reader, Moon+ Reader.

Ważne: przed zakupem e-booka upewnij się, że Twoje urządzenie pozwala bezproblemowo korzystać z treści cyfrowych w odpowiednim formacie pliku. Sklep nie jest dystrybutorem urządzeń ani oprogramowania niezbędnego do korzystania z książek w postaci elektronicznej, a rynkowa oferta urządzeń i programów służących do tego celu nieustannie się zmienia. Podane wyżej programy są jedynie przykładowe, zachęcamy do samodzielnego znalezienia oprogramowania najlepiej spełniającego Twoje wymagania.

b) Dystrybuowane przez nas e-booki nie posiadają technicznych środków ochrony treści przed nieuprawnionym korzystaniem poza tzw. watermarkiem, jednakże treści cyfrowe w nich zapisane są przedmiotem praw autorskich należących do odpowiednich autorów oraz wydawców i podlegają ochronie prawnej.

c) Z uwagi na specyfikę sprzedaży treści cyfrowych bez fizycznego nośnika (poprzez umożliwienie ściągnięcia e-book z serwera), obowiązujące od dnia 25 grudnia 2015 r. przepisy Ustawy z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta, nabywca ma do wyboru dwie opcje:

- zachować prawo do odstąpienia od umowy, jednakże sprzedawca jest uprawniony do wstrzymania się ze spełnieniem swojego świadczenia do upływu terminu, w którym nabywca może odstąpić od umowy. Oznacza to, że w terminie 14 dni od daty zawarcia umowy możesz od niej odstąpić, jednakże pobrać plik będziesz mógł najwcześniej 15-go dnia od daty zakupu e-booka;

- wyrazić zgodę na spełnienie świadczenia przez Sklep przed upływem 14 dni od daty zawarcia umowy, co wiąże się jednak z utratą prawa do odstąpienia od umowy.  

W związku z powyższym, Sklep daje swoim Klientom wybór poprzez możliwość zaznaczenia jednej z dwóch opcji: pobranie natychmiastowe z utratą prawa odstąpienia od umowy lub pobranie po upływie 14 dni.

9. Reklamacje

a) Jeżeli po otrzymaniu towaru znajdziesz w nim wady fizyczne, w tym uszkodzenia powstałe podczas dostawy, względnie nie odpowiada on zamówieniu z innych przyczyn, to koniecznie skontaktuj się z nami. Zostanie wysłany kurier, który na nasz koszt odbierze wadliwe produkty.

b) Nie przyjmujemy żadnych przesyłek odsyłanych za pobraniem.

c) Do odsyłanego towaru koniecznie dołącz informację o przyczynach niezgodności z umową, w tym o wadzie produktu, oraz rodzaj Twojego żądania z nim związanego (obniżenie ceny, wymiana, naprawa). Rozpatrywanie reklamacji ułatwi nam przesłanie przez Ciebie pocztą elektroniczną zdjęć wadliwego produktu.

d) Reklamacje rozpatrujemy najpóźniej w ciągu 3 dni roboczych od ich wpłynięcia.

e) Uprawnienia Klienta związane z dostawą towaru niezgodnego z umową określa Kodeks cywilny, art. 556 i następne.

W szczególności, zgodnie z art. 561[5] kodeksu cywilnego, „jeżeli kupujący będący konsumentem zażądał wymiany rzeczy lub usunięcia wady albo złożył oświadczenie o obniżeniu ceny, określając kwotę, o którą cena ma być obniżona, a sprzedawca nie ustosunkował się do tego żądania w terminie czternastu dni, uważa się, że żądanie to uznał za uzasadnione.”

10. Prywatność oraz dane osobowe

a) Sklep jest dostępny pod adresem internetowym https://powergraph.pl i w swoich bazach posiada dane pochodzące z:

- Witryny internetowej powergraph.pl – każdy Klient, który dokonuje zakupów w Sklepie, ma możliwość bezpłatnego założenia własnego konta. Posiadanie własnego konta umożliwia pominięcie procedury wypisywania danych osobowych Klienta przy dokonywaniu kolejnych zakupów. Istnieje możliwość skasowania konta na życzenie użytkownika, a także zmiany danych lub ich modyfikacji.

- Logów serwera – informacje dotyczące wykorzystania serwisu przez Klientów oraz ich adresów IP są zbierane na podstawie analizy logów dostępowych. Informacje te wykorzystywane są zarówno w celach technicznych, związanych z administrowaniem serwisu www, jak również w celach statystycznych. Informacje pochodzące z logów serwera mają charakter anonimowy.

- Plików cookies – są to informacje, które serwer zapisuje na dysku komputera Klienta, dzięki czemu może on być „rozpoznany” przy ponownej wizycie. Pozwalają one Sklepowi na dostarczanie informacji dostosowanych do indywidualnych potrzeb i zainteresowań Klienta. Istnieje możliwość wyłączenia cookies w ustawieniach przeglądarki – utrudnia to korzystanie ze Sklepu. Informacje pochodzące z cookies mają charakter anonimowy.

b) Dane osobowe Klientów podawane podczas rejestracji są przetwarzane przez Powergraph sp. z o.o. wyłącznie w celu realizacji zamówień oraz, w zależności do decyzji Klienta wyrażonej w zamówieniu, dla celów marketingowych Sklepu. Klientowi przysługuje prawo uzupełnienia, uaktualnienia, sprostowania danych osobowych, czasowego lub stałego wstrzymania ich przetwarzania lub ich usunięcia, jeżeli są one niekompletne, nieaktualne, nieprawdziwe lub zostały zebrane z naruszeniem przepisów albo są już zbędne do realizacji celu, dla którego zostały zebrane.

c) Dane osobowe Klientów są przechowywane w sposób uniemożliwiający dostęp do nich przez osoby trzecie.

11. Zmiana Regulaminu

a) Niniejszy Regulamin jest dostępny na stronie Serwisu, na żądanie Klienta przesłane pocztą elektroniczną na adres e-mail: powergraph@powergraph.pl zostanie przekazany Klientowi nieodpłatnie w wersji elektronicznej na podany przez Klienta adres e-mail.

b) Niniejszy Regulamin może być zmieniony przez Sklep, a zmiana Regulaminu obowiązuje od dnia ogłoszenia, jednakże zakupy dokonane w Sklepie, które nastąpiły do dnia ogłoszenia zmiany, podlegają przepisom dotychczasowym. Warunki zawarte w Regulaminie obowiązującym w chwili sprzedaży współtworzą treść umowy Sklepu z Klientem i m.in. z tego powodu Regulamin jest przesyłany Klientowi po złożeniu zamówienia.